Hakkımızda

1947 yılında Denizli ili Serinhisar ilçesinde doğan Örnek Öğrenci Yurdu kurucusu Şevket ŞİMŞEK ilk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesinden mezun olduktan sonra 1968-1995 yılları arasında fizik öğretmeni olarak milli eğitim kurumunda görev yaptı. 1967 yılından beri yurt işletmeciliği yapmaktayız.

Aydın’da en eski, yarım asra yaklaşan süredir köklü bir eğitim çınarıyız.Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin her bir köşesinde yurdumuzda kalan meslek sahibi olmuş bir kişiye rastlamak mümkündür.

Misyonumuz

Öğrencilerimizin eğitim hayatlarını güvenli bir ortamda geçirmelerine olanak sağlamaktır. Sadece barınma ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp; onlara dostlukların kurulduğu, paylaşmanın öğrenildiği, ev sıcaklığında huzurlu bir yaşam alanı sunmaktır.

Vizyonumuz

Geleceğe güvenle bakan, özgüveni yüksek, sosyal sorumluluk bilinciyle yarınlarımızı inşa edecek olan gençlerimize hayatlarının bu en önemli kesitinde ev sahipliği yapmak ve saygınlığı olan örnek bir öğrenci yurdu olmaktır.